i'm on vacation tonight... kejmy's cosmetic products for vacation.

     Leto je v plnom prúde, človek nemá povinnosti, aj keď ich má až nad hlavu. A tak sa ráno zobudí s paranoidnými myšlienkami na niečo, čo sa ešte nestalo. Prednedávnom som vám spomínala, že si občas sny zamieňam so spomienkami. Však teraz sa ráno zobúdzam s pocitom, že všetko, na čo myslím cez deň, je už splnené a tak opäť zavriem oči, prevrátim sa na posteli, že môžem ďalej pokojne spať. Myšlienky sa začnú víriť mojou mysľou a tak náhle a prudko otvorím oči s tým, že mi dôjde, že nič z toho nie je pravda, že všetko bol len sen, ktorý sa mi v noci sníval... Možno desivé, ale to je môj život, môj svet, moja cesta budúcnosti. Som naozaj zvedavá, kam ma osud zavedie...

ENGLISH : The summer is in the full swing, you do not have much duties to do, even you have enough of them. And so you wake up at the morning with paranoid thoughts of something, what never-ever happend. Recently I have mentioned you that sometimes I interchange my dreams with my memories. But now I wake up in the morning with the feeling that everything I think about during the day is fulfilled and so I close my eyes again, I upturn on the other side of my bed, that I can peacefully sleep more. The thoughts just start to swirl around my mind and then I suddenly and sharply open my eyes with realization that I just find out that none of that is true, that everything was just a dream which dreamed me durig the night... Maybe it is scary, but this is my life, my world, my part to the future. I am really wonder where my journey will end...     Ale človek by si nemal zaťažovať hlavu ťažkými úvahami. Užívať si pekné dni, opálenú pokožku z dovolenky... A s tým sa s vami dnes chcel podeliť. Ako viete, a hlavne podľa fotografií na mojom INSTAGRAM-e, že som bola na dovolenke pri mori, presnejšie povedané, na talianskom ostrove Sardínia. Leteli sme lietadlom a tak som sa musela zbaliť do 15 kg... Bolo to naozaj náročné, však kozmetiku som povinne zbalila ako prvú. Keďže som tam šla biela ako vápenka, rozhodla som sa zainvestovať do potrebnej kozmetiky. Všetko, čo som so sebou mala a neobišla by som sa bez toho, nájdete, ak budete ďalej čítať tento článok. Príjemné čítanie! 

ENGLISH : But you would not burden your head with heavy thoughts. Just experience pretty days, brown sun-tanned skin from your vacation... And I want to share with you this. As you know, and mainly because of my photographs on my INSTAGRAM, that I was on vacation at the beach, more exactly said, I spent a week on Italian island called Sardinia. We flew with the airplane and so I needed to pack my stuff not more than 15 kilograms... It was so challenging, but I packed the cosmetics as the first thing to my luggage. You can find everything I had with me and I could not dispense without, when you contiue reading this article. I wish you a pleasent reading!

      Ako prvé by som začala opaľovacími krémami. Pred odletom som zašla do lekárne a pýtala si niečo, čo by ochránilo moju alabastrovú pleť. A tak som dostala na výber zo značiek BIODERMA a DAYLONG. Ja som si vybrala akciovú ponuku opaľovacieho krému s micelárnou vodou od BIODERMY. TENTO opaľovací krém má faktor 30 a obsahuje bronzové čiastočky, ktoré pomáhajú vašej pokožke nespáliť sa do červena ako paradajka, ale rovno krásne do hneda. K tomu som tiež dostala opaľovací krém EQUILIBRIA, tiež faktor 30 na baby skin, ktorý som neskôr používala na opálené partie. Oba sú veľmi príjemné na pokožku a nevysušujú. Neskôr, po každom opaľovaní, či náhodou po spálení, som si obľúbila PANTHENOL s chladivým efektom, ktorý je výraznejší, ak ho strčíte do chladničky. Predĺži opálenie, chráni pokožku a regeneruje ju po intenzívnom vystavení slnku. Všetky tri produkty som si zamilovala a určite ich odporúčam či už k moru, alebo kdekoľvek na slniečko!

E. : The first I would like to start with are sunscreens. Before we flew away I had gone to pharmacy and I asked for something which would save my alabaster skin. And so I had to choose between BIODERMA and DAYLONG. I chose the special offer of sunscreen with micellar wather from BIODERMA. THIS sunscreen is factor 30 and it contains the bronz particles which helps to your skin to not burn to red as tomato, but to be right pretty brown. I also got with it also the sunscreen EQUILIBRIA, also factor 30 for baby skin, which I used later when my skin was already brown. Both of them are very pleasant for the skin and they do not dry the it. Later, after every sunbathing or burning the skin, I favor the PHANTENOL with cooling effect, which has stronger intensity when you put it to the fridge. I fall in love with all three products and I certainly recommend them if you go to vacation at the beach or just everywhere, where you will be exposed to the sunlight.

      Ako ste si už mohli všimnúť v ČLÁNKU o starostlivosti o moje vlasy, dám si na nich asi najviac záležať. A tak skúšam produkty, ktoré by mohli pomôcť mojim suchým kaderiam. V DM drogérií som objavila kokosový SWISS OPAIR šampón a balzám na vlasy. Na internete nie je síce veľa recenzií, však za cenu 1,89 eur / 51 kč za kus kus človek jednoducho neodolá. Pred použitím si však treba čítať návod na použitie, na ktorý ma upozornil môj otec, keďže som tento balíček od neho dostala k meninám. Ako aj šampón, tak aj balzám na vlasy treba nechať pôsobiť 3-4 minúty. Potom je účinok naozaj viditeľný. Krásna kokosová vôňa po použití nie je až tak cítiť, však mne to nevadí, mne skôr ide o to, aká bude štruktúra mojich vlasov po použití. Tá je naozaj dobrá, takže pozitívne vám odporúčam minimálne vyskúšať to, obzvlášť pri vystavení vlasov slnku. Kokosové mlieko vytvára ochrannú vrstvu a tak ich chráni pred poškodením.

E. : As you could see in ARTICLE about my hair-care, I depend on them the most. And so I try products, which could help my dry curls. I found out in DM drugstore the coconut SWISS OPAIR shampoo and hair balm. I have not found a lot of reviews on the internet, but you can not just resist them for the price - 1.89 euros by piece. You have to read the instruction before using it, my daddy warn me to do that, although he gave me this pacage as a gift for my nameday. You should left the shampoo and the hair balm to work for 3-4 minutes. Then the effect will be seen. The beautiful coconut fragrance does not smell as intensely as before using, but it does not matter, I rather look for products which make the structure of my hair better. And it makes it better, so I positive recommend you it to at least try, especially for hair exposed to sunlight. The coconut milk makes the protection layer and so it protects them against damage.

      Po dni strávenom v mori a na piesku, som šla do sprchy a pri sprchovaní som používala sprchový šampón od ORIGINAL SOURCE, ktorý som vám už spomínala v jednom NEW IN ČLÁNKU. Tiež krásne kokosová vôňa a je veľmi príjemný k pokožke a to aj k tej opálenej. Tiež je to jeden z výrobkov, ktorý je vyrobený výhradne z prírodných surovín na veganskom princípe. Je dostupný v DM drogérií, však našla som ho len v Liberci za 79 kč / 2,90 eur. Ďalej som sa v tých teplých dňoch nezaobišla bez dobrého deodorantu. Vždy používam REXONU, tento som si kúpila v extra-malom obchodíku so suvenírmi, z núdze-cnosť, keď som bola v Turčianských Tepliciach a potrebovala som nejaký deodorant. Vzala som prvý a myslím, že aj jediný, ktorý tam mali a teraz ľutujem, že tento typ už nikde neviem nájsť. REXONU používam vždy a vziať si jeden na dovolenku je určite skvelá voľba, veď kto by chcel mať mokré tričko od potu...

E. : I went to the shower after the day spent at the sea and on the beach and I used ORIGINAL SOURCE shower gel during having the shower, which I have mentioned you in one of my NEW IN ARTICLES. It also has beautiful coconut scent and it is very pleasant for the skin and also for the sun-brown one. It is also one of the products which is made just from natural raw vegan material. You can buy it in DM drugstore, but I just found it in Liberec for 2.90 euros. Next just can not make the hot and warm days without good deodorant. I always use REXONA, I bought this one in extra-small suvenire store, when I was at Turčianske Teplice and I needed some deodorant. I took the first and I think the only one which was there and I regret that I can not find this type of deodorant in Prešov. I use REXONA all the time and take one to the vacation is a good choice, because who wants to have sweaty t-shirt...

     Ďalšia už spomínaná vec je BIO PLANÉTE kokosový olej. Je pravda, že som so sebou nemala celé to 500ml balenie, však je výhodnejšie kúpiť to veľké, ako to malé. Neviem, koľko stál tento a kde bol kupovaný, pretože som ho tiež dostala k meninám od ocka. Približná cena sa pohybuje okolo 7 eur / 190 kč. A, ako som už písala, naozaj je multifunkčné využiteľný ako olej na vlasy, olej na spálenú či opálenú pokožku, ako balzam na pery vysušené od slnka... Je naozaj veľa možností, ako sa dá použiť, je to prírodný olej, takže neublíži. Tekutým sa stáva pri 25 stupňoch Celziových, inak má veľmi tuhé skupenstvo, ktoré dosiahnete, ak ho budete skladovať v chladničke. A keďže balenie je naozaj veľké, tiež by bolo dobré zaobstarať si taký vreckový balzam na pery. Ja som jeden dostala od babky, ktorý mi priniesla z Izraela a obsahuje výťažok z Mŕtveho mora s jahodovou príchuťou. Ale akýkoľvek vám vyhovujúci balzám určite ochráni vaše pery pred ich vysušením.

E. : Another thing I have mentioned before is the BIO PLANÉTE coconul oil. It is true, that I have not had the whole 500ml packing, but it is more cost-effective to buy the bigger one as the small. I do not know how much it cost and where it was bought, because I also got it as the present from my daddy for my nameday. But approximate price is about 7 euros. And, as I had written before, it has multifunctional exploitation as the hair oil, oil for sunburn and sun-brown skin, as the lip balm for lips dries by the sun... There are so many options how to use it, it is the natural oil, so it can not hurt you. It becomes liquid by 77 degrees Fahrenheit, otherwise it has so solid form if you preserve it in the fridge. Although the package is so big, you also should buy some lip balm to carry your pocket. I got one from my grandma, which she brought be from Izrael and it is extract from The Dead Sea with the strawberry flavor. But whichever satisfying lip balm you choose, it will certainly potect you lips against drying out. 

      Ak máte veľmi radi dekoratívnu kozmetiku a nedokážete výjsť na ulicu bez istej vrstvy make-upu, tak vám len púder stačiť nebude. Ale ja mám rada svoj prirodzený vzhľad a mne sa moja opálená pokožka naozaj páči, vtedy veľa make-upu nepoužívam. Ak sa mám priznať, tak teraz vlastne žiaden, pretože sa moje farebné nedokonalosti z mojej pôvodne veľmi bledej pokožky vytratia a tak mi stačí len dobrý púder. Však vážte odtieň a preto je dobré si zaobstarať nejaký s farebnými pigmentami, ktoré sa prispôsobia vašej farby pleti, ako je napríklad TENTO od značky DERMACOL. Alebo môžte siahnuť po transparentnom, ktorý zmatní pokožku a nebude sa tak lesknúť od mastnoty ako tá moja. Ja som zvolila TENTO, tiež od značky DERMACOL a s oboma som naozaj veľmi spokojná. Moja priazeň k značke DERMACOL je značná a preto mám oba práve od nej, ako aj kaviárový make up, aj keď som teraz v zľavách siahla po jednom od ASTOR-u. A ak sa pýtate, či som naozaj so sebou mala len púder, tak nie, ale stačila mi len obľúbená mascara od MAYBELLINE, červeň od ESSENCE a vyššie spomenutý balzám na pery.

E. : If you like to wear much more make-up and you can not go out without some layer of make-up, you would not be satisfied with just powder in your cosmetic bag. But I like my natural look and I like my brown skin, so I do not need much make-up. If I have to admit, I do not use any these days, because my color-imperfections just get lost from my original extra-white skin, and so I just use the powder. But you should be careful with the shade of the powder, and because of it, it is good to buy some with the color-pigments which will adapt to your skin, as for example THIS one from DERMACOL. Or you can try the transparent one, which will matte your skin and it will not glitsen as much as mine. I chose THIS one, also from DERMACOL and I am truly satisfied with both of them. If you know me, you know that I am sympathetic to the DERMACOL brand, and because of it I have both of them right from the brand, also as the caviar make up, even I have bought in sales one from ASTOR this time. And if you ask, if I had just powder with me, then no, but I just used my favorite mascara from MAYBELLINE, the blush from ESSENCE and the above-mentioned lip balm.

     A nakoniec pár produktov na nechty. Ja osobne nemám rada krémy na ruky, ani iné krémy, takže ten tu u mňa nenájdete. Ale tiež je to dobrá vec, ak máte suchú pokožku. Mne to netreba a preto tu môžte vidieť len laky na nechty a to MIRACLE CURE od značky SALLY HANSEN, ktorý bol ako darček k poslednému časopisu ELLE. Je to naozaj výborná bezfarebná posilňujúca kúra na nechty, ktorý vyzerá ako bezfarebný lak. Nechty sú pevnejšie, lámu sa menej a majú pekný prirodzený vzhľad. Je dostupný aj v DM drogérií za cenu približne okolo 6 eur / 170 kč. A ak máte krásne zdravé nechtíky, tak biela farba na opálenej ruke vyzerá naozaj neodolateľne. Ja som siahla po klasike od S.HE za 59kč / 2,20 eur a keďže som si zamilovala matný vzhľad, tak GABRIELLE SALVETE má letnú novinku v podobe matných lakov, tak som tiež skúsila jeden. Však rozhodla som sa pre matný top coat a poviem vám, som spokojná. Ak nie je človek odkázaný sám na seba, alebo nie je žienka v domácnosti, tak vydrží aj viac ako 3 dni, ale pri častom namáčaní rúk do vody sa vrstva, tak povediac, zmýva. A možno to je len na mojich nechtoch, pretože mne na nich lak jednoducho viac ako 2 dni nedrží... Ale je to určite skvelá investícia - 89 kč / 3,29 eur.

E. : And at the end I have here for you a few nail products. I personally do not like hand creams, also any of body creams, so you will not find here any of them. But it is also a good thing when you have a dry skin. But I do not need one, and because of you can see here just nail polishes, like MIRACLE CURE from SALLY HANSEN which was a gift to the last Czech ELLE magazine. It is an amazing colorless restorative nail cure, which looks like the colorless nail polish. The nail are stronger, they refract less and they have pretty nice natural look. You can buy it in DM drugstore for about 6 euros. And if you have pretty healthy nails, so the white color look so irresistibly on brown hands. I bought the classic one from S.HE for about 2,20 euros and I also fall in love with the matte look, GABRIELLE SALVETE has summer news in the form of matte nail polishes, so I also bought one. But I decided to buy the matte top coat and I jave to say, that I am satisfied. If you are not on your own or you are not the housewife, it will last more then 3 days, but the layer is somehow "washing away" with the frequent soaking hands to the water. Ii may do jjust on my nail, because my nails just can not hold the layer more then 2 days... But it is certainly amazing investment - 3,29 euros.     To by bolo asi tak všetko. Ak máte vy svoje obľúbené letné produkty, určite sa s nimi nezabudnite podeliť v komentároch. Veľmi rada vyskúšam niečo nové! Zatiaľ prajem príjemný zvyšok dňa a príjemnú cestu tým, ktorý sa chystajú na dovolenku. Už len ďalší letný SONG a ešte dva dni sa máte možnosť zapojiť do letnej GIVEAWAY.

ENGLISH : It would be all from me today. If you have your summer favorite products, you can certainly share them in the comments dow below. I would like to try something new! For know I wish you a pretty nice rest of the day and pleasant trip to all who is going to vacation. Just another summer SONG and also you have just two day till the end of the summer GIVEAWAY.

       
PHOTOS BY : KEJMY.

7 Comments

 1. presne ten šampón som mala aj ja a tiež odporúčam postupovať podľa návodu, lebo vlasy majú viditeľne horšiu kvalitu, keď prípravok nenecháš pôsobiť dostatočne dlho :) inak super článok ;)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  ReplyDelete
 2. Moc moc hezky clanek :))))) Jak vravis, ja taky pouzivam kokosovy olej takmer na vsechno :))))

  ReplyDelete
 3. super post! sprcháč a aj balzam na pery vyzerajú super, kokosový olej je nevyhnutnosť, mne sa overil na pokožku, keď som sa spálila :) a si jediná, ktorá má pozitívny ohlas na SH Miracle Cute :D a biely lak je v lete naozaj super!
  giveaway

  ReplyDelete
  Replies
  1. naozaj? nevedela som :D. Je pravda, že som to použila hlavne ma nechty na nohách, však bola som s tým Miracle Cure spokojná, teda, určite nie som sklamaná ;).
   a ďakujem!

   Delete
 4. Kokosový olej používam aj ja, je to skvelá vec (:

  There's an untold story...

  ReplyDelete
 5. Milujem kokos a tých kokosových výrobkov máš tentokrát naozaj veľa :) Jeeee ... A ten modrý lak je taktiež perfektný a neodolateľný :)

  Budem rada ak navštíviš môj blog by Katy a v prípade, že ťa zaujíma stretnutie s Weladou (ktorého si sa zúčastnila i ty) nájdeš ho TU

  ReplyDelete