you making me feel this way, but what can I say? you're gorgeous! kejmy's everyday makeup routine - vol. 3.


     Ak som si myslela, že september pre mňa nebol tým najrušnejším mesiacom... Október to vyhráva! Toľko som sa nenacestovala za celý život, ako za posledné dva mesiace! Ale o tom potom. Dnes tu mám pre vás moju makeup rutinu a kozmetiku, ktorú používam na každodenné nosenie. Samozrejme som len človek a nie vždy sa mi chce ráno líčiť, takže takto nevyzerám úplne každý deň, niekedy nechám svoju pleť oddýchnuť a použijem len riasenku, alebo naopak skúšam nahý makeup. Posledný takýto článok ste mohli čítať viac ako pred dvoma rokmi tuto a verím, že tento nebude posledný, nakoľko stále skúšam rôzne kozmetické produkty, ktoré vyhovujú mojej pleti.

ENGLISH : If I have thought, that September was the busiest month in my life... October is definitely the winner! I haven't had to travel as much for the whole of my life as I had for the last two months! But I will write to you about this sometime later. Today I have here for you my makeup routine and the cosmetics, which I currently use for my everyday basis. Of course, I am just a human and sometimes I don't have a mood to put the makeup on in the morning, so I don't look like this every day, sometimes I let my skin relax and I use just the mascara or the other way I try to wear the naked makeup. You could read the last article like this more than two years ago and I hope, that this one is not the last one because I always try different kinds of cosmetic products, which are the best for my skin.     Musím sa priznať, že som takmer úplne prestala nosiť makeup. Nevravím, že sa nenachádza v mojej kozmetickej taštičke, ale na každodenné nosenie volím radšej niečo ľahšie. Dostala som možnosť otestovať tento Vanishing Balm Ultimate Tone-Up Cream od 9WISHES v spolupráci s eshopom BB Cosmetics, ktorá ponúka kórejské kozmetické produkty a rozposiela ich do celého sveta. Ako určite viete, kórejský a vlastne ázijský štýl líčenia spočíva v bledej pleti. Je to tým, že by veľmi chceli vyzerať ako európanky. Tento krém im pomáha zosvetliť si tvár až o dva odtiene. Keďže moja pleť sama o sebe už vyzerá takmer ako vápenka, veľký účinok bielenia to na mňa nemá. Ale na druhú stranu sa tento krém krásne prispôsobí farbe mojej pleti a dodá jej zdravý a svieži vzhľad. Dokonca dokáže zamaskovať aj moje výrazné kruhy pod očami - nie dokonale, nakoľko chcem vždy vyzerať čo najprirodzenejšie. Určite ho neodporúčam snedému tónu pleti, však aj s tým sa dá pracovať, ak si kúpite o stupeň tmavší púder a svetlosť vyrovnáte!

ENGLISH : I have to admit that I truly stopped to wear makeup foundation. I don't say, that I don't have it in my cosmetic bag, but I rather choose something not so heavy for my skin for everyday routine. I have to chance to test this Vanishing Balm Ultimate Tone-Up Cream from 9WISHES brand in the collaboration with the e-shop BB Cosmetics, which offers the Korean cosmetic products and they have the worldwide shipping, which is amazing. As you certainly know, the Korean, well the whole Asian style of makeup consists of the light skin. It is because they would like to look like the Europan girls. This cream helps to lighten the face up to two tones. So because my skin just looks like the whitewash by itself, the lighting effect doesn't bother me, because it just doesn't work. But on the other hand, this cream adapts to my skin color and it gives the health and fresh look to it. Even it can hide my dark circles under my eyes - not too perfect because it is just cream and me want to look as much naturally as I can. I wouldn't recommend this to the darker shades of skin tones, but you can try it if you use the power of the darker shade and that's how you balance the color tone.


     Následne nanesiem už spomínaný púder, ktorý zmatní moju pleť. Moja tvár sa dosť leskne a mastí. Krémy, čistenie a minerálna voda jej veľmi pomáhajú, ale o tom budem písať v článku, ako sa starám o svoju pleť. Však púder mi pomáha nelesknúť sa. Momentálne sú mojimi favoritmi dve krasotinky - prvý som mala možnosť otestovať v spolupráci s parfemy-elnino.sk a to Max Factor Creme Puff Pressed Powder v odtieni Natural 50, ktorý je síce o niečo málo tmavší ako ja, ale v kombinácií s krémom vyššie je takmer úplne dokonalý. Jeho krytie je dostačujúce, krásne vonia, nedráždi, nepráši sa, jednoducho dokonalosť. Nie taká ako s Dermacol púdrami, ktoré sú vhodnejšie na mastnú pleť s akné, ale to vždy záleží na type pleti. Je ľahký a momentálne určite vyhovuje! Druhý je Expert Finish Powder - fixačný transparentný púder z novej rady Trend It Up, ktorú dostanete v každej dm drogérii. Na svoju cenu je pomerne malinký, ale na lesknúcu sa pleť úplne výborný. Obsahuje kukuričný škrob, ktorý by mal zmatniť pleť a dodať jej žiarivý hodvábny look. Mojej pleti krásne sadol, pekne sa prispôsobí jej odtieňu, nevytvára biele škvrny a nezanecháva pocit masky na tvári.

ENGLISH : After the cream, I use the previously mentioned power, which matte my skin. My face can be so shiny and greasy. The creams, cleaning and the mineral water help it so much, but I will write about my facial skincare in some other article. But the powder helps me to don't have a much shiny face. My two current favorites are these beauties - I've got the opportunity to test the first one in the collaboration with e-shop parfemy-elnino.sk and it is the Max Factor Creme Puff Pressed Powder in the Natural 50 shade, which is a little bit darker than my actual face color, but in the combination with the cream mentioned above it is almost perfect. It makes nice coverage, it smells amazing, it doesn't tease my skin, it doesn't have the tendency to dusting, simple perfection. Not like with the powders from Dermacol, which is better for the oily skin with acné, but it depends on the skin type. It is not heavy and I am so satisfied with it at the moment. The next one is Expert Finish Powder - the fixing translucent powder from the newest brand Trend It Up, which you can find in every dm drugstore. It is a little bit small for its price, but it is really good for shiny and oily skin. It contains the maize starch, which should matte the skin and it should provide the fresh and silky look to the face. It fits my skin, it nicely adapts to my skin tone, it doesn't leave the white spots and it doesn't make the feeling of the mask on the face.

     Niekedy som používala aj bronzér, rozjasňovač, lícenku a všetko, čo je stále moderné napatlať si na tvár... Ak idem na nejakú akciu, samozrejme tieto veci v podstate stále využívam. Ale pri dennom makeupe volím len lícenku. Ak máte bledú tvár ako ja, lícenka je záchrancom celkovej vižáže. Ako podotkla raz moja kamarátka - lícenka vám dá život v tvári, ženská tvár tak vyzerá zdravo, mladistvo a nevinne. S čím musím úplne súhlasiť! Mojou momentálnou láskou je Blushing Heart od Make Up Revolution, ktorú som mala možnosť otestovať v spolupráci s internetovým obchodom parfemy-elnino.sk. Vždy som po tomto pečenom srdiečku túžila, viem že je to lacnejšia verzia od Too Faced, ale mne to nevadí, nakoľko má krásny šťavnatý odtieň, na tvári drží a cítim sa s ňou ako permanentne červenajúce sa hanblivé dievčatko!

ENGLISH : I used to use also the bronzer, the highlighter, the blush and everything, which is still so modern to add on your face... If I am preparing myself for some event, of course, I still use these products. But when it comes to the everyday makeup routine, I choose just the blush. If you have so pale skin as I do, the blush can be your hero and the saver of the whole visage. As one of my friends once said - the blush gives the life to your face, the women's face looks healthy, youthfully and innocent. Which is true! My current love is the Blushing Heart from Make Up Revolution, which I had the opportunity to test in the collaboration with the internet store parfemy-elnino.sk. I always wanted to have this baked heart, I know that it is the cheaper version of the Too Faced blush, but I don't mind it, because it has so juicy shade, it stays at the face and when I wear it, I feel like a permanently blushing little shy girl!     Mojou nezbytnosťou je dobrá riasenka! Ako ste mohli vidieť v mojom prvom a druhom kozmetickom tutoriáli o každodennom líčení a mojom prvom a jedinom beauty tagu, inú riasenku ako od Maybellinu ani nepoužívam... Teda, nepoužívala som, kým som si nepovedala, že by som mala chuť vyskúšať niečo viac prírodné, či nebodaj iný odtieň. A tak tu mám hneď tri, ktoré momentálne používam - Maybelline Lash Sensational Multiplying Mascara, ktorá je so svojou gélovou kefkou zatiaľ to najlepšie, čo som kedy v živote skúšala! Tú striedam s Yves Rocher Sexy Pulp! Volume Extréme, ktorej štetec mi však až tak nevyhovuje... Na horné riasy je skvelý, ale na spodné príliš veľký, ale jeho konzistencia a celodenná výdrž je vyhovujúca. Tiež tu môžte vidieť tretiu - Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume, ktorej hnedý odtieň za skvelú cenu na parfemy-elnino.sk, som si nesmierne obľúbila! Riasy s ňou vyzerajú prirodzene, kefka a štetinky sú príjemné a vytvárajú krásny objem, nakoľko moje dlhé mihalnice si ho zaslúžia!

ENGLISH : My necessity is the good mascara! As you could already see in my first and second cosmetic tutorial about the everyday makeup routine and also in my first and only beauty tag, I don't use any other mascara as the one from Maybelline brand... Well, I haven't had been using, until I told myself that I would like to try something more natural, or the other shade. And so I have here the top three I currently use - Maybelline Lash Sensational Multiplying Mascara, which is my all-time best with its gel brush! I change it with Yves Rocher Sexy Pulp! Volume Extréme, but I don't like its brush... It is perfect for the upper lashes, but it is too big for the lower ones, but its consistency last for the whole day, which makes is pretty good. You can also see the third one - Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume, which I fall in love with because of the brown shade and really good price on the e-shop parfemy-elnino.sk! It makes my lashes look so natural, the brush is good and it makes the volume, which my long lashes deserve to have!     A v neposlednej rade tu mám balzam na pery od The Body Shop - Honeymania Lip Balm s medom a argánovým olejom, ktorý testujem tiež v spolupráci s eshopom parfemy-elnino.sk. Som človek, ktorý má extrémne suché a popraskané pery a vyskúšala som už nesmierne veľké množstvo balzamov. Popravde, zatiaľ som nenašla ten úplne najlepší, však musím uznať, že tento od neho nemá ďaleko! Nádherne vonia, nesmierne hydratuje a veľké plus pre mňa je, že jeho chuť je príjemne medová a nie tá trpká umelá príchuť vosku, ktorá je takmer vo všetkých balzamoch, ktoré som skúsila... Ak mám chuť, tak si svoje pery jemne zvýrazním nejakým rúžom v nude odtieňoch. Najlepší je zatiaľ Matte Long Lasting Lip Gloss Velvet Waterproof Liquid Makeup Lipstick number 4C od kórejského internetového obchodu Beauty Big Bang. Je krásne matný, naozaj vodeodolný, s dlhotrvajúcou výdržou na perách za skvelú cenu! A ak by ste mali chuť ešte cenu znížiť, môžte využiť 10% zľavu s mojím kódom - KEJ10!

ENGLISH : And in the last details I have here the lip balm from The Body Shop brand - Honeymania Lip Balm with the honey and argan oil, which I am testing in the collaboration with the e-shop parfemy.elnino.sk. I am the type of person, who has extremely dry and cracky lips, and I have already tried a quantum of lip balms. Truly, I haven't found yet the best one, but I have to say that this one isn't far from it! It smells beautiful, it moisturizes my lips very good and the biggest plus for me is that it tastes like honey, and it is not so bitter and synthetic from the wax as all the other balms, which I have the opportunity to try... And when I am in the mood, sometimes I highlight my lips with some lipstick in the nude shades. So far for me, the best one is Matte Long Lasting Lip Gloss Velvet Waterproof Liquid Makeup Lipstick number 4C from the Korean internet store Beauty Big Bang. It is perfectly matte, truly waterproof, with the long-lasting holding on the lips and for a really good price! And if you want the price even lower, you can use the 10% off with my code - KEJ10!

     To by bol môj výsledný každodenný makeup. Pomerne ľahký a príjemný na denno-denné nosenie. Ak by ste mali tip na nejaký dobrý CC krém, budem rada, ak mi ho poradíte v komentároch, poprípade aj nejaký super hydratačný balzám na pery, a ak by bol prírodný, tak to bude najlepšie! Tiež mi môžte napísať o vašej každodennej rutine a pustite si k tomu túto pieseň. Prajem vám krásne strávený zvyšok víkendu!

ENGLISH : This would be the resultant everyday makeup. It is relatively light and pleasant to wear every day. If you have some good tips for some amazing CC cream, I would be so happy if you will leave me your advice in the comments section, of also some great moisturizing lip balm, the natural one would be the best! You can also write to me about your everyday makeup routine and you can turn on this song during it. I wish you a nice rest of the weekend to all of you!


ON THE PHOTOS : Kejmy Tatranská / @lady_kejmy
PHOTOS BY : Kejmy Tatranská / @lady_kejmy

9 Comments

 1. Tak tu rtěnku jsem si zamilovala hned na prvním obrázku.
  Seženu ji i v česku? Nebo musím tam? Jsem ochotná riskovat. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. jéj, tak to ma veľmi teší! ^^.
   ehm, netuším, ale myslím, že nie... eshop sa volá BeautyBigBang a na rúži je tiež napísaný jej názov, aj na krabičke bol, takže si myslím, že je to vyslovene ich produkt. ale posielajú normálne aj do Čiech aj na Slovensko, dokonca cenu si môžeš pozrieť aj v českých korunách. na balíček som chvíľočku čakala, nakoľko to šlo z druhého konca sveta, ale dorazil do 3 týždňov, možno aj menej :).
   a mám pocit, že ak si to človek nedá poslať expresne, tak shipping je zdarma ;).

   Delete
 2. Pěkné a jednoduché líčení :) make-up taky teď moc nenosím, mám docela problémy s pletí. Občas mě ale štve moje ranní lenost, kvůli které to líčení flákám :D

  LENN

  ReplyDelete
  Replies
  1. ďakujem také mám najradšej! :).
   to sme dve, a moje pleť sa cíti lepšie bez ten vrstvy a popravde, tiež mám problematickú pleť celkom, ale to mi nevadí, som to ja, iná nebudem, ak to teda nebudem extra zakrývať... ale nenechaj sa vytočiť, tú má ráno 98% ľudí :D.

   Delete
 3. Miluju takové jemné líčení! :) Pudr od Trend it Up používáme stejný.

  www.thewaybya.blogspot.cz

  ReplyDelete
  Replies
  1. tak to sme dve! ^^.
   a si s ním spokojná? :).

   Delete
 4. Krásny, jednoduchý a decentný make-up <3 Takéto líčenie mám najradšej. Človek ním nič nepokazí a pritom mnoho ľudí zaujme :) Ten rúž je ináč dokonalý! <3
  WITH GREY WOLF

  ReplyDelete
  Replies
  1. ďakujem veľmi pekne! ♥.
   presne tak! nič nepokazí, zaujme a hlavne nezaťažuje tak veľmi pleť :).
   a áno, ja som si ho úplne zamilovala, aj farbu, aj výdrž, aj konzistenciu! ^^.

   Delete
 5. To by bol môj výsledný každodenný makeup. Pomerne ľahký a príjemný na denno-denné nosenie. Ak by ste mali tip na nejaký dobrý CC krém, budem rada, ak mi ho poradíte v komentároch, poprípade aj nejaký super hydratačný balzám na pery, a ak by bol prírodný, tak to bude najlepšie! Tiež mi môžte napísať o vašej každodennej rutine a pustite si k tomu túto pieseň. Prajem vám krásne strávený zvyšok víkendu!
  https://www.dermacolfoundation.us.com

  ReplyDelete