after everything we've been through i know the truth... everyday summer makeup routine '18.


     Konečne som sa dostala k písaniu článku... Toto leto bolo šialenejšie ako som si mohla myslieť a predstaviť... Život plynie a prináša nevyspytateľné momenty a strasti. Každopádne o tom dnes nechce písať, dnes tu mám pre vás pár kozmetických produktov dekoratívnej kozmetiky, ktoré som toto leto skúšala a používala. O aké sa jedná? Len čítajte ďalej!

ENGLISH : Finally I got to writing this article... This summer was much crazier than I've expected and I could think of... Life flows and it brings the most unpredictable moments with it. Anyway, I don't want to write about it, today I have here for you few cosmetic products of decorative cosmetics, which I was using and testing during this summer. Which one? Just keep reading!


     Keďže bolo toto leto naozaj veľmi teplo, nelíčila som sa nejak rapídne. Snažím sa nezaťažovať svoju pleť a častokrát ma na ulici môžte stretnúť úplne nenamaľovanú... A tak tomu bolo aj počas tohto leta, na ktoré som sa tešila, pretože som konečne mohla využiť Nude Colour Cream, ktorý som dostala v spolupráci so značkou Alcina, od ktorého som čakala... Niečo úplne iné. Objednala som si light verziu, keďže moja pleť je veľmi svetlá a čakala som, že to bude krém, ktorý sa stotožní s pigmetami v pleti a zjednotí ju... Niečo ako BB a CC krém. No v konečnom dôsledku je to len ďalší makeup a ešte k tomu v pomerne tmavom odtieni... Pre mňa sklamanie a inokedy, ako v lete, nepoužiteľné. Samozrejme má hebkejšiu štruktúru ako obyčajný makeup, príjemne sa rozotiera- Ak človek hľadá ľahšiu verziu od makeupu, tak je to určite vhodný produkt pre normálny alebo trošku tmavší typ pleti. Čo sa však Cover Coat Concealer týka, tak ten, na druhú stranu, je to ten najlepší korektor, aký som kedy mala! K meninám som počas leta dostala ten najospevovajší od Maybelline a... Nevyrovná sa mu! Ak naozaj hľadáte korektor, ktorý opuchnuté a tmavé kruhy unavených očí, tak ste na správnom mieste objednať si tento zázrak! A keď miniem ten nový, určite sa vrátim k tomuto! A, samozrejme, sa to vždy zafixuje púdrom. Toto leto som používala hlavne Banánový Púder od značky Ecocera, ktorý som dostala v PR balíčku od Elnino. Jeho recenziu ste si už mohli prečítať v tomto článku, len som vám chcela tiež ukázať, ako krásne vyzerá na tvári a v líčení!

ENGLISH : Well, because this summer was so warm, I didn't use much makeup on my face. I am trying to not encumber my face so much and you can meet me with no-makeup so often on the street... And it was the same during this summer. I was looking forward to it because I wanted to finally try the Nude Colour Cream, which I've got in the collaboration with Alcina brand, but I was expecting something... Else. I ordered the light version because my skin is so bright and I was expecting something like the BB or CC cream, which should adapt and unify my skin colour. But it is just another makeup and in the darker shade too... It is a disappointment for me and I can't wear it any other time than during the summer when I am sun-tanned a little bit. Of course, it has the much smoother structure as the ordinary makeup, it is more pleasant and it paints better. If you want some lighter version of makeup, this product is right for you and your normal or little bit darker skin tone. When we are speaking about Cover Coat Concealer, on the other hand, this is the best concealer I've ever had! I've got the most favourite one from Maybelline as a present for my name-day and... It is not as good as this one! If you are looking for the concealer for swollen and dark circles under the tired eyes, you are at the right place to order this miracle! And when I will finish the new one, I will come back to this one! And, of course, the whole makeup is finished with the powder. This summer I was mainly using this Banana Powder from Ecocera brand, which I've got in one of the PR packages from Elnino. You could already read the review here in this article, I just wanted to show you the result in the overall makeup and on the skin!


     Ďalším najlepším produktom, ktorý si však v najbližšej dobe asi nikde nekúpim, je pečený rozjasňovať od značky Terra Naturi, ktorú nájdete v sieťach dogérie Müller - niečo ako Alverde v Dm-ku. Kúpila som si ho miesto suveníru v Slovinsku a mala som naň vtedy také šťastie ako nikdy! Bola to nový limitka a na druhý deň ho už nemali! Čo chápem, pretože má krásnu pigmentáciu s jemnými trblietkami... Jednoducho nádhera! Spolu s ním som si vtedy spravila radosť aj riasenkou na obočie, po ktorej som pokukovala už aj u nás... Odtiene od tých, ktoré dostať u nás, mi nesadli. Moje obočie nie je ani tmavé, ani blonďaté, ani... Má zvláštnu farbu a keďže je veľmi svetlé, nechcem, aby po jej použití vyzeralo neprirodzene. Riasenka Trend Sensitiv Eyebrow Styling Gelv prírodnej kozmetiky Lavera je zo všetkých úplne najlepšia a ja som rada, že som si ju vtedy kúpila, pretože ju používam takmer stále! Neviem síce, čo budem robiť, keď sa mi minie... Inak, úžasný je aj odtieň ružovej lícenky Blush Now! od Makeup Revolution, ktorý som dostala na recenziu v spolupráci s Elnino, je tiež mojou must have počas tohto leta. Sladká ružová farba je z líceniek moja najobľúbenejšia, pretože sa s ňou cítim tak... Nežne. Jej pigmentácia je príjemná, výdrž primeraná a odtieň nádherný!

ENGLISH : Another best product, which I will not buy anytime soon, is the baked highlighter from Terra Naturi, which you can find in the market chains of Müller - similar to Alverde in Dm drugstore. I bought it instead of the souvenir in Slovenia and I have the best luck than ever! It was the new limited edition product in the line and it was sold the other day! Which I understand, because it has wonderful pigmentation with the gentle shimmer... Simply beautiful! I bought it together with the eyebrow mascara which I wanted to buy for a long time... The shade of the others weren't right for mine. My eyebrows aren't dark or even blond, or... I have a strange colour and because it is light, I don't want it to look unnatural. The Trend Sensitiv Eyebrow Styling Gel from natural cosmetics Lavera is the best I couĺd find and I am really glad that I bought it that time because I use it almost every day! I truly don't know what I will do when it runs out... Otherwise, the pink shade of Blush Now! from Makeup Revolution, which I've got in the collaboration with Elnino, is also amazing and my must-have piece during this summer. The sweet pink colour is my favourite one because when I wear it, I feel so... Tender. Its pigmentation is nice, last adequate and the shade is the best!


     Čo sa týka očí, väčšinou moje líčenie pozostáva výhradne z riasenky a na tie od Maybelline jednoducho nedám dopustiť! Za tie roky som skúšala aj iné značky, no vždy som skončila len pri týchto. Moja oddanosť ostáva pri mojej spokojnosti a tak je to aj pri tejto Lush Sensational Luscious With Oil Blend. Je trvácna, nemrví sa a čierna je naozaj čiernou! Štetec je silikónový, čo je pre mňa plus, aj keď jeho tvar nie je najlepší, aký som mala... Každopádne, za mňa má táto riasenka veľké pozitívum! Spolu s očnou linkou Fat & Fine od Bronx Colors, ktorú som mala vo výhernom balíčku od Fann Parfumerie v spolupráci Asociáciou Blogerov a Contant Agency, tvorí dokonalú kombináciu. Nie som úplne na hrubé linky na mojom tvare očí... Ale decentný prúžok si občas rada namaľujem a s touto očnou linkou to ide naozaj krásne! Jej špicatý konček je pomáha vykresliť naozaj krásnu líniu. Farba je sýta a trvácnosť skvelá. A čo sa týka očného tieňa Mono Eyeshadov Base! od Makeup Revolution z Elnino, tak jeho farba je skvelá v nahom líčení. Pigmentácia je slabšia, stálosť primeraná - nič extrémne... Ale mne to naozaj stačí a to môžte vidieť aj na fotkách!

ENGLISH : When it comes to the eyes, my whole makeup consists of simple mascara on my eyelashes and the ones from Maybelline are my favourite! I tried more brands for all those years, but I always ended up just with these. My commitment stays with my satisfaction and it is the same with the one called Lush Sensational Luscious With Oil Blend. It lasts all day, doesn't crumble and the colour black is really black! The brush is made from silicone and I like it like that, although the shape is not the best I've had... Anyway, this mascara has so many positives for me! It forms the great combination with the eyeliner Fat & Fine from Bronx Colors, which I've had in the winning package from Fann Parfumerie in the collaboration with Slovak Blogger Association and Content Agency. I am not a big fan of thick eye-lines on my eye-shape... But I like to paint the decent line on my lids and it looks wonderful with this eyeliner! Its little pointy end helps to draw the beautiful line. The colour is rich and the lats great. And when it comes to the Mono Eyeshadow Base! from Makeup Revolution from Elnino, I fall in love with its colour in nude makeup. The colour is less pigmented, the last adequate - nothing extreme...  But I am satisfied with it like that and you can see it on the pictures!


     A poslednými produktami z dekoratívnej kozmetiky z môjho bežného líčenia sú práve rúže, nakoľko ani na pery netreba zabúdať! Priznám sa, rúže často nenosím, aj keď farebné pery žeriem na každej slečne, ktorú vidím! Mám naozaj suché pery a tuhé rúže mi ich ešte viac vysušujú... Ale neodrádza ma to v ich nosení! Amazing Lipstick od Makeup Revolution je skvelý na všedný deň! Opäť, lacnejší variant, ktorý na Elnino nájdete za skvelú cenu... Takže jeho výdrž sa v podstate vyrovná jeho cene. Nemôžte čakať celodenné potešenie, ale svoj účel vie pekne splniť! A keď mám naozaj chuť na jemnú farbu, tak je tu o dosť drahší rúž Matte Lipstick od M.A.C, krorý som dostala od kamarátky. Má taký naružovelý odtieň, ktorý sa krásne hodí k lícenke! Na perách naozaj krásne drží aj niekoľko hodín, príjemne sa rozotiera a je to jednoducho klenot na mojej kozmetickej poličke! No zabudla som ho nafotiť, tak snáď nabudúce na mojom instagrame...

ENGLISH : The lipsticks are the last products from my decorative cosmetic list from my everyday makeup routine because no one should forget the lips! I have to admit that I don't wear lipsticks so often, although I really like those colourful lips on every young lady I see! My lips are so dry and the solid lipsticks dry them even more... But it doesn't discourage me from wearing them! The Amazing Lipstick from Makeup Revolution is amazing for an ordinary day-wear! Again, this is the cheaper variant, which you can find at Elnino for a great price... So its last is basically equal to his price. You can't wait for all day pleasure, but it is enough useful for make yourself pretty! And when I really want to colour my lips a little bit, I use more expensive one called Mate Lipstick from M.A.C, which I've got from my friend. It has the pinky shade, which fits that blush! It looks beautiful on the lips ańd it lasts a few hours. It paints nicely and it is just a gem on my cosmetic shelf! But I forgot to take a picture of it on my lips, maybe somewhen in the future on my instagram account...


     A to by bolo odo mňa na dnes všetko! Snáď sa vám moja letná vizáš páči a produkty vás zaujali. Poznáte všetky? Máte s nimi skúsenosti? Určite mi o tom nezabudnite napísať v komentári, nakoľko ma zaujímajú aj vaše skúsenosti s produktami, s ktorými som ja spokojná... Alebo mi napíšte, ako ste sa počas leta líčili vy! Zatiaľ majte krásny zvyšok dňa, usmievajte sa, pustite si ďalšiu z mojich piesení a rozdávajte lásku, pretože tej nie je nikdy dosť!

ENGLISH : And that would be all from me for today! I hope you like my makeup routine for this summer and also the products. Do you know them? Have you tried any of them? Don't forget to mention it down below in the comment section, because I would like to know what kind of experience you have with products I like... Or just write me about your summer makeup routine! For now, I wish you nice rest of the day, just smile, turn on another of my songs and spread the love because there is not enough love in this world!


ON THE PHOTOS : Kejmy Tatranská / @lady_kejmy
PHOTOS BY : Kejmy Tatranská / @lady_kejmy

8 Comments

 1. To líčení ti moc sluší. Obdivuju tě, že se ti chtějí dělat linky :D Já jim nikdy nějak nepřišla na chuť, raději mám stíny :) Každopádně ta kosmetika Ecocera mě fakt zajímá :) Já mám ráda NYX, Alverde a Trend it Up :)

  TheWayByA

  ReplyDelete
  Replies
  1. ďakujem veľmi pekne, to mi lichotí! ^^.
   nooo, nie často a nie také, aké si robia všetci :D. ja si robím naozaj len tenké, aby zvýraznili tvar mojich očí, takže ich takmer ani nie je vidieť... pretože iné mi (podľa mňa) veľmi nepristanú a, samozrejme, ich nevie robiť :D.
   ecocera púdre sú naozaj super, ja som veľmi spokojná! ♥.

   Delete
 2. Fotis tak krasne vsetky tie fotky! Licenie ti velmi pristane a tu licenku od MUR som mala tiez, ale iny odtien a mala som ju naozaj rada :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. jéééj, ďakujem, som rada, že sa páčia! :).
   ďakujem a je super! mala som síce už lepšie, ale je super, mne stačí ♥.

   Delete
 3. ten blush ti nekonecne pristane! :))
  Ivana xx

  ReplyDelete
  Replies
  1. jéjky, ďakujem! ružové lícenky mám najradšej! ♥♥♥

   Delete
 4. Sice se nemaluji, kromě řasenky, ale líčení ti moc sluší. ☺️

  ReplyDelete
  Replies
  1. to úplne chápem, aj ja mám občas dni, kedy si dám len riasenku a občas aj také, kedy si nedám vôbec nič :). každopádne veľmi pekne ďakujem ♥.

   Delete